AUTHOR Elite 29 2025-26
Kód produktu: AUT-42961302-M
Nový motor SHIMANO STEPS EP801 – 85 Nm. Hodnoty kroutícího momentu, kadence a čidla rychlosti jsou za jízdy průběžně analyzovány pro udržování optimální podpory šlapání a šetření energie baterieVysoce efektivní systém pohonu – viz max. Dojezd. Vysokokapacitní baterie s dlouhou životností SHIMANO EN806 – 630 WhNová SHIMANO e-sada CUES pro elektrokolaVzduchová vidlice a tlumič FOX FLOAT e-tune, zdvih 150/150 mmE–LINKGLIDE kazeta 11–50, 11 rychlostíPláště MAXXIS Dissector EXO, TR, 29 × 2.60Jak vybrat kolo Více
Varianty2
| Velikost | Dostupnost | Cena | Množství (ks) | |||
|---|---|---|---|---|---|---|
| 20" | Skladem u dodavatele | Více | 95 990 Kč | |||
| 18" | Na dotaz
Sledovat dostupnost |
Více | 95 990 Kč |
Vrchol v nabídce sportovních elektrokol, to je celoodpružený speciál Author Elite 29. Základ tvoří nejvýkonnější motor Shimano E-P801 s vysokým krouticím momentem 85 Nm a tichým chodem doplněný plně integrovanou rámovou baterií o kapacitě 630 Wh. To vše je elegantně zabudováno do duralového rámu se zdvihem 150 mm vpředu i vzadu. Samozřejmostí jsou pevné osy nábojů pro maximální tuhost a dobrou ovladatelnost. O chod a vysoký komfort pružení se postarají vzduchová vidlice a tlumič světoznámé značky Fox s širokými možnostmi individuálního nastavení. Řazení obstará nová 11rychlostní sada Shimano Cues, bezpečné zpomalení zajistí výkonné 4pístkové hydraulické kotoučové brzdy TRP Slate T4, které jsou dílem závodní divize značky Tektro. V náročnějším terénu se uplatní teleskopická sedlovka KindShock s dálkovým ovládáním. Skvělou trakci v jakémkoliv terénu nabídnou široké pláště Maxxis s hrubším vzorkem. S tímto vyladěným strojem není žádný kopec dost prudký, žádný trail příliš náročný a žádný sjezd nemožný. Perfektní stabilita, přesné ovládání a vysoký výkon motoru dodá jezdci potřebnou jistotu a sebevědomí na zdolání každé překážky.
| Rám | dural 6061 29" odpružený (integrovaná baterie), vzduchový tlumič FOX Float DPS 205 / 57, 5 mm (zadní stavba 150 mm) |
|---|---|
| Barva | černá/limeta |
| Přední vidlice | 15 mm pevná osa, uzamykatelná, vzduchová, FOX Rhythm 36 Float, 1.5" tapered sloupek (150 mm) |
| Hlavové složení | PRESTINE Integrated 1.5" tapered |
| Řazení | SHIMANO Cues 6000 (11) |
| Převodník | 38 zubů, 170 / 175 mm kliky, SHIMANO Steps E-M600 |
| Středové složení | SHIMANO Steps |
| Počet rychlostí | 11 |
| Měnič | SHIMANO Cues 6000 |
| Vícekolečko | SHIMANO CS-LG400-11, 11-50 (11) |
| Řetěz | KMC eGlide |
| Náboje | 32 děr, 12 × 148 mm zadní pevná osa, 15 × 110 mm přední pevná osa, QUANDO |
| Brzdy | TRP Slate EVO, kotoučové hydraulické, 4pístkové (7" kotouče) |
| Brzdové páky | TRP Slate EVO |
| Paprsky | nerez ocel 2.2 mm černé |
| Pláště | MAXXIS Dissector skládací 29" × 2.60" |
| Pedály | HT platformové |
| Řidítka | 15 mm, RITCHEY MTN Rizer Trail WCS, 760 / 780 mm |
| Gripy | AUTHOR Pro Lock |
| Představec | RITCHEY MTN Trail |
| Sedlovka | KIND SHOCK RAGEi, odpružená, zdvih 125 mm / 150 mm (30.9) |
| Objímka | AUTHOR (34.9) |
| Sedlo | AUTHOR E-Mode |
| Baterie | 36 V, 630 Wh, 17, 5 Ah, SHIMANO E-806 Li-Ion |
| Display | LCD, SHIMANO Steps E-P600 |
| Motor | 250 W, SHIMANO Steps E-P801 |
| Ráfky | 32 děr, AUTHOR E-Krypton 29 |
| Velikost | 20", 18" |
| Hmotnost | 4 kg / 20", 26 |



